Povídky čtenáře/čtenářky Potkanice
z fandomu Harry Potter
rozečtené

Cambiare Podentes: Invocare

Odkaz | Autor: Jordan Grant | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: Harry Potter/Severus Snape | Rating: 18+ | Slash: ano | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 50
Shrnutí: Objevuje se nové proroctví, předpovídající podrobení magického světa a smrt Harryho Pottera. Kouzelníky a jejich svět může zachránit jen Harry, pokud bude souhlasit a stane se - dobrovolně, nezrušitelně a do konce života - otrokem Severuse Snapea.
Klíčová slova: otrok, sex, rituál

LiviaCullen:

“Určite sa ešte z radosťou vrátim znovu. Už som prečítala viac krát. Na môj vkus príliš veľa opisovania a príliš dlhé, ale to iba detail.”

EmptyLifeWithDead:

“.”

DenDella:

“Tohle téma si dokáži užít, a tady to bylo pojaté skvěle. Zvlášť když byl Severus na začátku takový prvotřídní hajzl. Jen mě trochu mátlo, že během čtení se pravidla a požadavky rituálu stále měnily a vše se stávalo tak nějak volnější. Co se týče délky – zkrátit by se sice dala a délka mě nejdříve děsila, ale nakonec mi nevadila (u EK jsem délkou trpěla mnohem více). Vůbec mi nevadilo, že se velká část děje odehrávala jen mezi dvěma osobami v jednom sklepení. Sbližování bylo přesně tak příjemně protahované, jak jsem potřebovala. Incident v Londýně nepovažuji za nedůvěryhodný, jen zbytečný. Autorka se jeho popis jednoduše rozhodla úplně přeskočit a to je možná i škoda. Sexuální scény byly napsané přímo famózně. Naprosto mě vtáhly do děje a měla jsem pocit, že je prožívám s nimi. Trochu mi tam ale vadila záležitost přechodu z hetero na homo. Ačkoli je to vlastně podstata většiny fanfikcí, zde jsem měla ze čtení divný pocit, že se dá udělat homosexuál ze všech a za každých okolností. Možná z toho nekonečného "Ale mě muži nepřitahují", "Stejně mě budeš chtít". Za další velké mínus musím bohužel považovat překlad. Jak sám o sobě, tak ohledně HP terminologie. Přesto Hajmi děkuji. Postoj Harryho k celé věci mi přišel celkem v souladu s jeho povahou. Mně osobně by sice nevadilo, kdyby si Severus zachoval svojí jedovatost a otroctví by zůstalo otroctvím, ale budiž. Povídka je vážně úžasná, i když se toho v ní dějově moc nestalo. Moc se těším za druhou část, ale potřebuji si od snarry odpočinout.”

ygritte:

“-”

Fleur Tera:

“...”

JajinkaJajka:

“Fascinující povídka, moje oblíbené téma. Četla jsem to hned po Elysejském klíči a bylo to zase něco úplně jiného, ale líbila se mi taky moc. Akorát mi bylo hrozně líto Harryho, toho, jak se k němu Snape na začátku choval, ale zase to bylo celkem realistické. Je hezké, jak si Severus postupně vytváří k Harrymu vztah a začíná ho mít rád. A obdivuju překlad takové povídky, muselo to dát spoustu práce.”

Extasy:

“Ano, povídka je neskutečně dlouhá, četla jsem ji od pátku, tedy tři dny a spala jsem dohromady asi pět hodin, jak jsem se nemohla odtrhnout. Snape se sice změní na "trochu přívětivějšího", ale pokud by to tak nebylo, asi bych tu povídku, či spíš román přestala číst. Bylo to na hraně v souvislosti s tím, jakou úlohu zde musel sehrát Harry. Mám ráda tento druh vztahu, kdy je jeden z páru dominantnější, ale zároveň musím vědět, že se to někde zlomí a vztahy se vyrovnají, čehož jsem se jakžtakž dočkala. Erotické scény jsou tu opravdovou lahůdkou, a i když mi to bylo trochu proti srsti, shledávám velmi realistickým i přístup Harryho k tomu všemu. Chtěla bych se pustit do druhého dílu, jen mám strach, že budu zklamaná z toho, že není dopřeložený. Tuto povídku každopádně doporučuji. I překlad je super až na nepatrné chybičky, ale ty se dají přehlédnout.”

Cora:

“Hodně čtivé (ve smyslu nejíš, nepiješ, nespíš, dokud máš co číst), byť občas s lehkým pocitem nudy nad místy roztahaným textem. Zápletka je z mého pohledu docela dobře uvěřitelná a pozvolné fyzické sbližování před obřadem velmi pěkně postupující. Jen... ta povídka jako celek pro mě nemá TO NĚCO, kvůli čemu mívám intenzivní tendenci se k dané povídce se znovu nabytým očekáváním vrátit; (mimo jiné) z tohoto důvodu snižuji na 4.”

Anonymka SS:

“Miluju tuhle povídku, ovšem je strašně moc dlouhá na můj vkus. Určitě by se dala zkrátit alespoň na polovinu. Nedávno jsem se k ní po dlouhé době zas vrátila, zaujala mě stejně jako na poprvé ;-)”

jesssnape:

“už je to tuším víc jak čtyři roky, co jsem ji začala číst a tehdy jsem ji milovala... hodlám ji přečíst znovu, abych si ji oživila, vím, že je dlouhá, a že místy nebyla úplně záživná, ale nějak se to k ní hodilo... čistě subjektivně musím dát 5 =) i když to nejspíš bude v rozporu s mojí objektivitou =D”

KalamityJane:

“Je to úžasná práce, člověk to prostě musí dočíst, protože chce vědět, jak to dopadne, na druhé straně je to TAK rozvleklé, že to je až neuvěřitelné. Smekám před překladem takové rozsáhlé povídky. Trochu se mi příčí dát čtyřku, ale trojka je zase málo, takze něco mezi...”

Ookami-sama:

“Povídka je pěkná.”

Adelaine:

“Kdosi (nebudeme jmenovat) mi zasadil do hlavy nápad, že je to něco mezi Tirou Nog aplikovanou na Harryho a Za poskytnuté služby. Sice to v tom docela vidím, ale i tak se mi povídka vesměs líbila. Je rozhodně velice čtivá, ale setsakra hodně by chtělo některé scény zkrátit, neboť chvílema jsem měla pocit, že se to pohybuje stále dokola bez posunu dál. Mrzelo mě, že jak byl Severus zezačátku hnusně hnusný, tak toho až moc rychle nechal, ale dejme tomu, že za jejich podmínek se tomu nějak dá uvěřit. Přečetla jsem ji sice dvakrát, ale protože jsem si z prvního čtení nic nepamatovala a mám ráda souvislosti, ale vracet se k ní nehodlám. Zatím dávám hodnocení takhle, možná to ještě upravím podle druhého dílu.”

Potkanice:

“...”

Benny:

“EDIT: Ok, tak já se přiznám.Ten názor Adelaine jsem podsunula já.Celé to připomíná aplikaci Tiry Nog na Harryho spolu s použitím rituálu otroctví z povídky Za poskytnuté služby.Asi nejvíc odstrašující je na tom ta délka.Dále Severus, který se díky rituálu chová jako žárlivý násilnický Ital.Dále událost, která se odehraje před rituálem samotným je tak..tak TiraNogská, že je mi špatně.A to má dopad na druhý díl povídky.Ale to sem nepatři.Dva body za sex a bod za překlad.”

speisy:

“-”

Casiopea:

“Už je to pár měsíců, co jsem to dočetla, ale vzpomínám si, že jsem se od toho nemohla odtrhnout. Obřad byl dokonalý. Pár míst sice drhlo, ale určitě se k tomu ještě vrátím. //EDIT: Tak jsem se skutečně vrátila a nemůžu si pomoct, zvedám na plný počet. Totiž, abych to vysvětlila, chyby bych našla a místy by tomu slušel střih, ale povídka, od které jsem se dva dny nedokázala odtrhnout a jednu noc šla spát ve tři, to je prostě srdcovka. Dokonce jsem tentokrát nenadávala nahlas nad Harryho eskapádami. Sice bych mu asi občas ráda dala facáka, ale napsaný je fakt dobře. Zkrátka sedmnáctiletý kluk, který je zatlačený do kouta. Vsadím se, že ani toto čtení nebylo poslední.”

Mrmla:

“..”

Lanevra:

“První třetina - 5. Druhá třetina - 3. Třetí třetina - bez rozpaků dám 1. Průměrně bych to tedy viděla na 3”

delatrix:

“Kdysi jsem tohle četla a je to hrozné”

Sectumsempra:

“rozecteno”

Zrzka Lenka:

“Výborná věc, krásný vývoj vztahu mezi HP/SS.”

ranchan:

“..”

te.ss.sa:

“se zatajeným dechem sem čekala na další přeloženou kapitolu a doufala, že ti dva se konečně nějak "domluví". skvělá povídka”

patolozka:

“Skvělý příběh, moc se mi líbilo, jak si i Severus uvědomuje vývoj svého vztahu k Harrymu.”

Velká_koule_chaosu:

“Povídka mě naprosto uchvátila... Myslela jsem, že mě bude nudit, když jen samotná "příprava" k rituálu je rozepsaná do desítek kapitol, ale nenudila jsem se ani chvilku. Možná i proto, že charakter postav HP a SS je přesně ten, který mi vyhovuje.”

kripolik:

“...”

belldandy:

“Na počátku jsem se musela popasovat se zápletkou, která Harrymu předepisuje sexuální zotročení a všichni se s tím na můj vkus až příliš snadno smíří. Když toho odmyslíme, lze si to myslím už pak docela užít. Nejslabší bod byla scéna znásilnění, která je totálně nevěrohodná, ale aspoň je vidět, že si v násilí autorka zrovna nelibuje :) . Vrchol byl (předpokládám že nejen pro mne) závěrečný obřad. U toho jsem přímo slintala. A druhou polovinu příběhu (Cambiare podentes: Maduare) jsem si pak užívala už od začátku bez výhrad a proto tam dávám za pět .”

Crystal:

“Velmi pěkné.”

Slythoryn:

“...”

Gab:

“Skvělý překlad do češtiny a zajímavý děj :)”

mariaa:

“...”

beruska:

“Hp a ss mam rada, ze zacatku mi tahle povidka nesedela, ale pak jsem se do ni zacetla a oblibila si ji. Co se tyce pokracovani, cekam az bude prelozeno vic kapitolek”

Mája:

“Skvělý překlad, pravidelné přidávání kapitol u pokračování, nádherná povídka. Dávám plné hodnocení a doporučuji...”

Kate Mathews:

“...”

ZJTrane:

“Áno, túto si prečítam určite viac ako len raz napriek tomu, že HP s kýmkoľvek nemám moc rada, ale tu je Severus tak skvelý, že sa k nemu musím vrátiť. ”

Dark Angel:

“Zajímavý nápad, to rozhodně... Otroctví poněkud jemnějšího typu, než se nachází ve většině povídek. Zde si dva muži budu vzájemný vztah, úctu a respekt. Nic neprobíhá násilnicky, pokud možno.”

assez:

“Ale no tak jo, no… Ano. Taky jedna z lepších povídek, co se překládají.”

zmije:

“Začátek je bezvadný, časem se zajímavý děj sice zvrhne v sexuální výchovu, nicméně člověk je pořád zvědavý, jak to dopadne.”

Nade:

“Velmi zdařilá povídka, kterou si určitě přečtu znovu. Ale co tak při zemi! Jsem z ní přímo nadšená! Už ji čtu po třetí a pořád si to užívám. I když se na první pohled zdá, že je to především o sexu, na druhý je jasné, že jde hlavně o vztah a že Severus Snape je také jenom člověk. Omylný člověk. Ale protože je to také velmi inteligentní člověk, dokáže si svou chybu přiznat. A mimochodem, povídka nekončí třeskutým štěstím v láskyplném objetí, jak by se očekávalo. Naopak, problémy, problémy a zase problémy. Snad se to celé spraví v pokračování povídky.”

Ivet:

“Harry/Severus obvykle nečtu, ale tohle má něco do sebe. Bohužel jsem se zasekla ve čtení, ale ráda se k ní vrátím a dočtu ji. ;)”

paulinegrint:

“Další z nejlepších povídek co znám. Díky Merlinovi, že existuje taková osoba jako Hajmi50, která tuto povídku překládá :)”


Co se ti líbí, máš mít v užívání

Odkaz | Autor: Deeble | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: Severus Snape/Hermiona Grangerová | Rating: 18+ | Slash: ne | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 29
Shrnutí: Co se týče názvu, jde o verš z Goetheho Fausta a povídka obsahuje i další úryvky z této hry. Dále jsou použity verše ze Shakespeareovy Zimní pohádky, Hamleta, Sonetů a dalších knížek. Většinou je jasné, odkud který pochází, když by to jasné býti nemělo, dám tam poznámku. Fan fiction ze soudku harrypotterovského (předesílám, že nepůjde o dětské čtení, vpravdě, pro některé HP fanoušky by to mohlo být čtení přímo toxické - od verze JKR má na míle daleko), vše se točí kolem dvojice Hermiona Grangerová a Severus Snape.
Klíčová slova: snamione


Co se ti zdá nemožné, není nereálné

Odkaz | Autor: A-SISI | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: SS/HG | Rating: | Slash: ne | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 45
Shrnutí: „Od konce války uběhly tři měsíce. Jak se vyvíjejí osudy postav, jenž stály na straně dobra? Hermiona potřebuje "malou službičku". Pomůže jí s tím náš Mistr lektvarů? A je vůbec něco, co se na první pohled zdá nereálné?“
Klíčová slova:


Čajová sága

Odkaz | Autor: Telanu | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: Severus Snape/Harry Potter, Brumbál, Ron, Hermiona .... | Rating: 18 + | Slash: ano | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 7
Shrnutí: Série sedmi závislých povídek, z nichž pátá má 21 kapitol a poslední čtyři. Chvíli jsem čekala, že za mě někdo rozřeší dilema, jestli je zadávat zvlášť či je sem vrazit dohromady. Nakonec jsem se rozhodla to udělat sama, pro sebe tím nejjednodušším způsobem. :) / Varování: 18+, chan, explicitní sexuální scény, násilí (není ho tam moc)/ Skládá se z částí: Nanejvýš znepokojivý čaj, Občas až Blázen snad, Jako sklenka, Korespondence, Čarovná píseň, Posedlost, Ohněm z ohně
Klíčová slova: snarry, chan


Elysejský klíč

Odkaz | Autor: Alice O´Really | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: Harry Potter/Severus Snape, Albus Brumbál a další | Rating: 18+ | Slash: ano | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 38
Shrnutí: Můj příběh začíná na posledních stránkách šesté knihy. Jednoduše si neumím představit, že by Harry poslušně čekal ukrytý ve stínu, zatímco vyčerpaný a zraněný Albus čelí Smrtijedům…Zásadní prohřešek proti světu paní Rowlingové je ten, že v Elysejském klíči jsou všichni o jeden rok mladší. Důvod je prostý – domnívám se, že kouzelník dosáhne plnoletosti v okamžiku, kdy se jeho magie ustálí a on se tak ocitne na svém magickém vrcholu; protože respektuji hranici plnoletosti 17 let a současně potřebuji, aby plnoletý byl až po absolvování sedmého ročníku, v mém příběhu nastoupil do Bradavic o rok dříve. Ostatní odchylky, velké, malé, úmyslné či neúmyslné, mi snad laskavý čtenář odpustí. Je tedy počátek června 1996, Albus Brumbál právě vypil smrtelný jed chránící viteál, Severus Snape, vázaný Nezrušitelným slibem k Narcisse Malfoyové, za ním spěchá na astronomickou věž a Harrymu chybí necelé dva měsíce do šestnáctých narozenin…
Klíčová slova: snarry, dobrodružství


Garry Poker a celkem nic podstatného

Odkaz | Autor: Garry Poker | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: :D Nemá smysl vypisovat… leda snad: obměny všech postav tam najdete | Rating: | Slash: ne | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 25
Shrnutí: Co mělo přijít, přišlo: Doktor Vrdlmrsmrst se vrátil a v karbanickém společenství nastávají krušné, lužické, jizerské a orlické časy. Na polenské škole houstne tíživé ovzduší strachu, ale Garry a jeho přátelé čekají se založenýma rukama, až je zlo zahubí… Garry Poker se už asi podesáté dozvídá o NEŘÁDu, tajné organizaci bojující s Doktorem Vrdlmrsmrstem. Poté mu definitivně ruplo v jeho slavné hlavě a ostatní na tom nejsou o moc lépe: Trumpál někam zmizel, Igora všichni igorují - pardon - ignorují, jako kdyby byl mrtvý, a nový učitel obrany proti švindlování je ještě horší než předchozí tři dohromady. Ponořte se do napínavého hledání děje na celých 790 stranách textu! Kdo neusne, vyhrává lízátko!
Klíčová slova: humor, parodie


Garry Poker a jeho báječná léta

Odkaz | Autor: Garry Poker | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: :D Nemá smysl vypisovat… leda snad: obměny všech postav tam najdete | Rating: PG-13 | Slash: ne | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 14
Shrnutí: Zlo se vrátilo do Polné! Ano, i tento školní rok přijíždí na polenskou školu karet Garry Poker a jeho gang. Není proto divu, že se tam začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne nejen krev v žilách, ale tuhnou i ostatní tělní tekutiny (tam, kde se právě nacházejí).
Klíčová slova: humor, parodie, AU


Garry Poker a modré žaludové eso

Odkaz | Autor: Garry Poker | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: :D Nemá smysl vypisovat… leda snad: obměny všech postav tam najdete | Rating: PG-13 | Slash: ne | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 14
Shrnutí: Otravný chlapec s jizvou na zadku, do kterého budete mít brzy chuť ho pořádně nakopat – to je Garry Poker, student Střední školy karbanu a hazardu v Polné. Vítejte i vy mezi jeho odpůrci, nepatříte-li mezi fanoušky brakové literatury! Vychutnejte si klasický příběh v tarantinovském stylu: 140 stran nesmyslných dialogů a na závěr 20 stran zběsilé akce!
Klíčová slova: humor, parodie, AU


Štěstí je tam, kde ho najdeš

Odkaz | Autor: Razzberry | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: Severus Snape/Remus Lupin | Rating: 18+ | Slash: ano | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 19
Shrnutí: Autor: Razzberry (Dazzleberry) / Dva muži, mezi kterými leží pětadvacet let nepřátelství, jsou asi nejméně pravděpodobnými milenci na světě. Jenže srdci neporučíš. Poznámka: Odehrává se v létě před nástupem Harryho Pottera do pátého ročníku (HP a Fénixův řád)
Klíčová slova: Snupin


Temné stíny

Odkaz | Autor: Salazaret | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: Severus Snape/Harry Potter | Rating: 18+ | Slash: ano | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 17
Shrnutí:
Klíčová slova: snarry


Tequila

Odkaz | Autor: tallulahbell | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: Harry Potter/Severus Snape, Draco Malfoy/?? | Rating: 18+ | Slash: ano | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 26
Shrnutí: Co se stane, vypijete-li příliš mnoho tequily.
Klíčová slova: sex, touha , nedorozumění , Snarry


Tolik se ti po mně stýská?

Odkaz | Autor: Calligraphy | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: Severus Snape/Harry Potter | Rating: 18+ | Slash: ano | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 6
Shrnutí: Dva muži, dvě místnosti a válka...
Klíčová slova: snarry, fidelium


Trapný

Odkaz | Autor: Fly (Ferry) | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: Severus Snape/Igor Karkarov | Rating: | Slash: ano | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 1
Shrnutí: "Byl to skutečně zvláštní člověk." Netradiční průřez HP s Igorem Karkaroffem v hlavní roli.
Klíčová slova:


Trest

Odkaz | Autor: Styx | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: Severus Snape / Harry Potter | Rating: | Slash: ano | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 1
Shrnutí: Trestat je lidské. Užívat si trest z rukou neoblíbeného profesora? Potterovské
Klíčová slova: sex