Povídky čtenáře/čtenářky Čtenářka
z fandomu Harry Potter
ohodnocené na 60%

Impossible

Odkaz | Autor: Laura (z ph.netu) | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: Draco Malfoy/Harry Potter | Rating: 15+ | Slash: ano | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 6
Shrnutí: Několik let po Bradavicích pracuje Draco Malfoy jako Bystrozor. Má všechno, co kdy v životě chtěl, jen jedna věc mu ještě chybí. Jedna věc, kterou si ani za všechny peníze, které zdědil, nemůže koupit... může se stát, že nakonec bude Draco opravdu šťastný? Nebo je to nemožné...?
Klíčová slova: romantika, psychologické, drama

Tereza:
“...”
Mr. Robot:
“Zápletka dobrá, napísané celkom fajn, ale skrátka mi tam niečo chýbalo a v istých častiach ma to nudilo”
Cora:
“Standardní zápletka, dobré zpracování. Snad jen toho mudrcování bylo v některých místech až moc. A nemůžu pochopit, proč byla vystřihnuta reakce Ginny, když se jí v Harryho vnitřním monologu něco prostoru dostalo...”
Jebada:
“Povídka je psaná krásným jazykem. Když jsem ji četla poprvé, okouzlila mě, protože jsem byla zamilovaná, lačnící po porozumění. Teď, po dlouhé době, kdy jsem povídku přečetla znovu, promluvilo moje mužské alter ego. Harryho pohled na celou záležitost mi připadá naprosto zbytečný, ba dokonce otravný, stejně jako dvě poslední kapitoly - ty se daly srazit v jednu, protože v nich vlastně napadlo nic důležitého, jenom dlouhá cesta za láskou. Nejvíc mi asi vadí, že tady sentiment nepůsobí jako záměr, ale jako chyba, něco, bez čeho se autorka - která je podle mě jinak literárně zdatná - nedokáže obejít. Možná šlo jenom o špatně zvolené postavy a nesprávný odhad, kdy má povídka skončit. Čtyři hvězdy jsou podle mě zasloužené.”
KalamityJane:
“Cukr občas neškodí.taky by ale neskodilo vynechat Harryho pohled a dracovy myšlenky zkrátit na polovinu”
Ostravanka:
“q”
Mrmla:
“..”
Benny:
“Do háje..proč vždycky, když jsem na doznívajícím tripu ze skoro kurevsky dokonalé drarryovky, rozkliknu něco takového?!Naštěva psychiatra pomůže?Ne to je jen má dětská debilita a na to lék není.Povídka pojatá většinou jako Dracovi myšlenky a hlavně vzdechy nad svou stupiditou, že miluje fucking zachránce.To bylo prostě pro mé mužské já nepochopitelné.Nehledě na to sálodlouhé vysvětlování odkdy ho Potter miluje.Známka není nižší pouze z důvodu data vydání a také protože se to dnes už nepíše.Sláva Merlinovi!!”
Akkarra:
“Počtení docela příjemné, ale to je taky bohužel všechno. Romantický příběh, který ale není ničím originální a zapadá mezi stovky podobných. V poslední kapitole je tady škoda toho filozofování - působí spíš otravně, než aby sděloval jakousi "hlubokomyslnou" pravdu.”
k.y.t.k.a:
“...”
Peth Kurayami:
“Povídka zaujala. Snad mě ke konci štvala t spousta filozofie se kterou si autorka vyhrála. Snad sem chtěla aby toho bylo víc. Tak či onak.. Být to delší... asi sama chci něco co je tak trochu Impossible.. Nebo ne?”
mariaa:
“Krásná povídka, ale... :)”
kripolik:
“...”
Victoria:
“Hezká, ale už si jí téměř nepamatuji”
beruska:
“...”
ZJTrane:
“Nádherná poviedka plná krásnych myšlienok. Určite sa k nej vrátim a nie len raz.”
Čtenářka:
“Bylo to příjemné čtení, ale nic to nezanechalo, teď už si skoro nic nepamatuji.”
darken:
“Tak to dopadá, když je člověk příliš tvrdohlavý a svádí to na hrdost. krásná povídka.”
Ivet:
“Jsou to asi 3 dny, kdy jsem ji opět musela číst, protože naděje je nejzákladnější lidská iluze a zároveň zdroj naší největší síly i největší slabosti.. a tím je pro mě tato povídka. Upřímně ji miluji a nikdy se jí nevzdám v mém srdci. :)) A slovo "patetické" je dokonalé. =o))”
Mysty15:
“Krásné a bolestné. Beznaděj a naděje. Zanechá silný dojem a nutí nakonci teatrálně se rozbrečet. Možné je přece vše. ;-)”

Zločin a trest

Odkaz | Autor: Ingrid | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: Harry Potter/Draco Malfoy, Severus Snape/Lucius Malfoy | Rating: 15+ | Slash: ano | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 51
Shrnutí: O lásce, která se zrodila zločinem a ani trest ji nedokázal zabít... Všechny kapitoly zde, ale je potřeba zaregistrovat se. :) Jinde se tato povídka celá bohužel nevyskytuje. http://www.napoj-lasky.com/search.php?rstext=all-phpRS-all&rstema=115
Klíčová slova: drama, násilí, romantika, erotika, humor, parodie