Povídky čtenáře/čtenářky Čtenářka
z fandomu Harry Potter
ohodnocené na 60%

Impossible

Odkaz | Autor: Laura (z ph.netu) | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: Draco Malfoy/Harry Potter | Rating: 15+ | Slash: ano | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 6
Shrnutí: Několik let po Bradavicích pracuje Draco Malfoy jako Bystrozor. Má všechno, co kdy v životě chtěl, jen jedna věc mu ještě chybí. Jedna věc, kterou si ani za všechny peníze, které zdědil, nemůže koupit... může se stát, že nakonec bude Draco opravdu šťastný? Nebo je to nemožné...?
Klíčová slova: romantika, psychologické, drama


Zločin a trest

Odkaz | Autor: Ingrid | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: Harry Potter/Draco Malfoy, Severus Snape/Lucius Malfoy | Rating: 15+ | Slash: ano | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 51
Shrnutí: O lásce, která se zrodila zločinem a ani trest ji nedokázal zabít... Všechny kapitoly zde, ale je potřeba zaregistrovat se. :) Jinde se tato povídka celá bohužel nevyskytuje. http://www.napoj-lasky.com/search.php?rstext=all-phpRS-all&rstema=115
Klíčová slova: drama, násilí, romantika, erotika, humor, parodie

Tereza:
“...”
Cora:
“Romance má tahle povídka (přinejmenším) dvě, přičemž ta mezi SS/LM má co do lásky a vášně až za hrob daleko větší grády. A pak je tu SPOILER! znásilňující Minerva, Severus označující Pána zla jako "tamten tentononc", Voldemort chroupající chipsy u rádia nebo třeba Lucius parafrázující scénu z Matrixu KONEC SPOILERU!. Nikdy jsem si neupravovala názor na povídku tak často; měnila jsem ho vyloženě po vlnách. První kapitolu jsem považovala za vtip, později jsem si říkala, že je to geniální - taková zvláštní směsice různých žánrů, která má ale vážně jiskru, a je originální a zábavná. A zhruba po půlce se povídka urvala z otěží nebo co. Příběh se začal nějak rozpadat, jednání postav už bylo dost podivné i na místní poměry, a ty absurdní dialogy a situace byly sice pořád absurdní, ale až na výjimky ztratily původní šmrnc. Čili poslední z těch mých vln bylo zklamání, ale celkově tuhle povídku nemůžu dost dobře šoupnout do středu, protože Zločin a trest je asi všelicos, ale průměrný ne. Hodnoceny kapitoly 1-41 a 51, zbytek jsem nenašla.”
KalamityJane:
“Tak první kapitola ve mně zanechala jeden velký WTF dojem a původně jsem měla v plánu odhodit ji tak daleko, jak jen to půjde, ale když tak koukám na ty komentáře, tak váhám... Zatím tedy nehdonotím, a až někdy nebudu mít nic lepšího na čtení, pokusím se o další kapitolu.”
Mrmla:
“---”
Sectumsempra:
“,.....”
Nerla:
“...”
Lanevra:
“Ha, tuhle povídku jsem nikdy neokomentovala! Jsem ostuda... Takže ten začátek brilantní i střed ušel, konec no... přečtěte si to sami, přesto přese všechno je to hrozná sranda.”
Hefaistona:
“...”
patolozka:
“Když jsem tuhle povídku konečně sehnala, tak jsem se s chutí začetla. První půlka byla znamenitá (ovšem, pokud jsem to brala jako parodii). Draco má úžasné úvahy a komentáře. Pak to ale vezme pád dolů a příběh se zamotá někam, že jsem ani nepochopila kam vlastně. Všechny postavy jsou tak trochu mimo. Jo a zapomněla jsem na varování ohledně smrti hlavních postav. Asi nejsem typ na takovouto povídku...”
belldandy:
“Drarry crack. Dracovo POV tomu dává originalitu. Jeho cynická vychytralost, je překonána nevypočítavou oddanou láskou k Harrymu. Této lásce navzdory své dobré vůli podlehne. Výsledek je prostě roztomilý. Kletba rodu Malfoyů dopadla i na Luciuse a Severuse. Musím upozornit, že ke snuciusu cítím estetický odpor. Tady jsem ho zvládla - to už je pro povídku skoro vyznamenání. Víc než čtyři ale asi nedám, já si zřejmě nedokážu crack opravdu zamilovat.”
ranchan:
“..”
mariaa:
“...”
te.ss.sa:
“krásná povídka :D”
keishatko:
“:D”
Crystal:
“...”
sigam:
“A smála se, až se jí knír třásl.”
beruska:
“X”
Kate Mathews:
“...”
Anne:
“Na tohle se nedá jen tak zapomenout - mrkve, Lucík, ... Jen škoda toho podivného konce.”
Cvrcinka:
“k přečtení”
Neferet:
“Je to už delší dobu, co jsem tuhle povídku četla, ale nikdy nezapomenu a ten první rozhovor mezi Dracem a Luciusem, o tom, co bylo ve škole :D”
Akkarra:
“Kdysi jsem to četla. Začátek - a hlavně mrkve - byl naprosto úžasný, prostředek si nevybavuju vůbec, ale jasně si vzpomínám na konec, který jsem tak úplně nepochopila. Dala bych 3, ale za ten začátek a za mrkve.... :)”
Sargo:
“Začátek skvělý, ke konci jsem se poněkud ztrácela... ale za ten začátek bodík nahoru :-))”
Čtenářka:
“Prvních cca 20 kapitol je pětihvězdičková záležitost. Absurdní humor, překvapivé každou větou, bizarní a odhazující pásky. Jenže později se to zvrtne, humoru ubývá, nápadů ubývá, postavy se asi zbláznily, objevují se postavy mimo kanon a je to celé takové plytké... Poslední kapitoly jsem ani nečetla. Vzpomínám s úsměvem na ty začátky a McGonnagalovou zabitou pletací jehlicí...”
ZJTrane:
“Dobrá poviedka, čítala som ju jedným dychom, u mňa má jediné mínus, a to, že autorka mi zabila najobľúbenejšiu postavu.”
Ice:
“Jedna z prvních a nejdelších povídek, co jsem kdy četla - utratila jsem jmění za internetovou kavárnu, abych si ji mohla zkopírovat a na flashce přinést domů, když nefungovat internet. :) Každopádně originální a zajímavý slash, i když jsem místy zůstávala lehce zmatená.”
Memorin:
“Moje první rozsáhlejší povídka ve světě fanfic mě nalákala číst další slash. Výborný humor a zacuchaná zápletka, kde vlastně nic nebylo jasné až do samého konce. :) Ale bohužel to ke konci značně ztrácelo dech s objevením nové postavy, bylo to tím natahované, jako by autorka nevěděla, jak příběh ukončit. Takže do 45. kapitoly příběh výborný, s objevením Niona na scéně to jde s kvalitou dolů.”
Mandragora:
“Nezapomenutelná povídka. Šílená, humorná, šíleně humorná a humorně šílená. Vím, že byla na více místech. Není ještě jiný link pro ty, co nemají registraci na NL?”
Nade:
“Dost dobré. Musím si to znovu přečíst!”
darken:
“Skvělá komedie, při které člověk padá smíchy ze židle a prská na monitor (nedoporučuji pít či jíst) se značně zkorumpovaným vedením a nevinným Harrym a co víc! - i Dracem. :-) Pozor: Frustrující konec.”
Ivet:
“Tato povídka je tu proto, aby se četla tolikrát, kolikrát na ni bude dost času, protože za to stojí. Vážně se musím Ingrid uklonit za báječnou povídku.”
Samy:
“Nejdelší povídka HP, kterou jsem kdy četla. I po té dlouhé době, co jsem jí nečetla, dokážu si vybavit, jak jsem se u ní nezřízeně smála i opravdově brečela. Mrkve, mozkomoři, Lucius, Severus, kdo by zapomněl.”