Výběr povídek podle počtu hodnocení

Za odměnu Azkaban

  • Autor: D.J. Orlovský
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Severus Snape/Kingsley Pastorek
  • Rating: neuveden
  • Slash: ano
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 6
  • Shrnutí: Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán.
  • Klíčová slova: znásilnění, mučení, hurt/comfort, Snape neprávem v Azkabanu

Hodnocení čtenářů:

Lucie:

“mm”

Cora:

“Tvrdý a výborně napsaný příběh uvězněného Severuse. A přesto, že pro mě "slashe není nikdy dost", je to taky první povídka, u které mě napadlo, že je jí slashový prvek tak trochu ku škodě. Tedy v téhle podobě. Prostě - 3/4 příběhu jsem byla ohromená z reálnosti těch syrových momentů, ale paradoxně ve chvíli, kdy na scénu přišel chtíč, jsem příběhu přestala věřit. Myslím, že kdyby oba dostali víc času (a že by ho Severus k psychické i fyzické rehabilitaci potřeboval jako sůl), nemělo by to chybu.”

kami:

“Niektoré vety boli pre mňa čerešničkou na torte.”

Adelaine:

“Moc rychlé vyústění, ale většina povídky výtečná. Včetně doznání, že dva a dva je pět.”

Sectumsempra:

“pasaze z vezeni i vezneni jsou bezesporu na pet... ten zbytek tak na dva”

belldandy:

“4/5. Ok. Souhlasím, i mně to vyustění přišlo tak nějak rychlé a snadné vzhledem k předchozím událostem, ale i tak musím říct - vynikající. :)”

Nerla:

“Realistická, dobře napsaná povídka, vadil mi (spoiler) jen ten úžasně slaďoučký konec, kdy Snape jen krátkou dobu po několikanásobném znásilnění nejrůznějšími předměty prosí Pastorka, aby ho ošukal. Taky teda Pastorkův vkus na partnery je trochu zarážející, vzrušit se při pohledu na téměř mrtvou zjizvenou hromadu kostí je přibližně stejně pochopitelné, jako když se ve spoustě povídek zamiluje Snape do Pottera, sotva co ho poprvé spatří v jeho jedenácti letech. Každopádně pasáže z vězení a z následného věznění jsou napsané výtečně.”

Sargo:

“Vytecne napsano. Tahle povidka se mi bohuzel dostala pekne pod kuzi, kdyz jsem ji kdysi cetla... Radeji bych tam neco veselejsiho :-D Ale je pusobiva i po dalsich stosech ff. Pasaze s Vancem odmitam cist.”

Akkarra:

“Chudák Severus - ti si ho teda vychutnali. Občas jsem sice měla problémy uvěřit, že ten o kom čtu, je opravdu Severus Snape, ale stejně se mi to líbilo. A absolutně nejemotivnější částí, která mě naprosto dostala, je scéna, ve které se píše o chlebíčku - nevím proč, ale prostě mě to dostalo.”

mariaa:

“...”

Memorin:

“Nějaké části mi přišly slabší. Jiné zse opravdu dobré. Celkový dojem a hodnocení hodě dobrá 2”

bedrníka:

“Severus krásně trpí v Azkabanu a v rukou šáhlého bystrozora a pak se o něj Kingsley téměř proti jeho vůli stará. Moc hezké.”