Výběr povídek podle počtu hodnocení

Za zrcadlem

 • Autor: pixychelle
 • Překladatel: bedrníka
 • Fandom: Harry Potter
 • Jazyk: ČJ
 • Postavy: Snape/Lupin
 • Rating: neuveden
 • Slash: ano
 • Dokončeno: dokončeno
 • Počet kapitol: 31
 • Shrnutí: Ve víru poslední bitvy s Voldemortem odsoudí Lupina a Snapea zásah změtí kouzel k cestě, na kterou by se bála vydat i autorka, které rozum ještě slouží.
 • Klíčová slova: pwp, humor

Hodnocení čtenářů:

Trinyx01:

“xox”

Benny:

“Nechci být zlá, ale víc než polovina povídky je zhovadilost první třídy.Jako čtenář, který většinu(okej, bradavickou historii a pornočasák fakt ne) četla a nevidím všude jen sex.Hodnotím jako většinu PWP, za 3.”

Sectumsempra:

“....”

delatrix:

“neuvěřitelná blbost, jen sem to tak přeletěla pohledem”

Mrmla:

“...”

belldandy:

“Severus a Remus jsou během závěrečné bitvy polapeni v polici se „zábavnou“ literaturou. Tak lze shrnou celý děj. :) Zajímalo by mě, jestli pro tento druh fikcí existuje nějaký speciální název? Každopádně se žánrově velmi blíží „31 příchutím“ Diany Williamsové. „Za zrcadlem“ i „31 příchutí“ lze v zásadě charakterizovat jako 31 PWP následujících po sobě. Ten význam, který u Diany měly proměny mnoholičným lektvarem má v „za zrcadlem“ 29 svazků knih, z nich některé jsou fiktivní a ne všechny jsou beletrie. (Vzpomínám na své váhání nad Playwitch, o cože proboha jde.:) ) Pokud by se tu snad čirou náhodou objevila osoba (ve slash komunitě po pravdě nic takového neočekávám), která by se na tento druh fikcí dívala s despektem, chci uvést svůj názor, že popsat jednatřicetkrát za sebou erotickou scénu, aby byla pokaždé v něčem jiná je svého druhu obdivuhodná spisovatelská schopnost. Jednotlivé kapitoly mě bavily zvlášť i jako celek. I když každá jiným způsobem. Rosencrantze a Guildsterna jsem nejvíc si užila pro množství odkazů k originálu. Tři mušketýry pro vstup dalších osob do děje. Don Quixota pro poměrně radikální erotickou praktiku :) a třeba Alenku v zemi za zrcadlem pro retrospektivní náhledy. Asi největším překvapením bylo, že přes výše zmíněné žánrové vymezené není tato fikce prostá nějakého příběhu a překvapivě velkou roli v ní hraje vývoj vztahu mezi hlavními postavami. A zkrátka: vynikající to bylo ...”

Akkarra:

“To jsem kdysi četla a nikdy na to nezapomněla.... Sex, sex, sex a zase sex... Hrozně se mi to líbilo, ale po čase už mi to přišlo trochu zdlouhavé, takže tak 4, 8. :)”

ZJTrane:

“skvelé...”

Světlushka:

“Úžasná povídka, s originálním nápadem a výborně napsaná... Charaktery Severuse a Remuse jsou prokreslené a jejich prolínání s postavami z knih, kterými procházejí, dělá příběh zajímavější a napínavější.”

D.J. Orlovský:

“Perfektní, prostě perfektní. Snape je tu nádherný a má tu několik velice charkterových chvil, když si chce dupnout nohou v pantoflíčku nebo když se odhodlává k omluvě. A nejvíc ze všeho mám rád jeho hlášku, že koule má z titanu, ale vůli jen ze železa.”

bedrníka:

“Báječný nápad užít si spoustu sexu nejen se Snapem a Lupinem, ale i s postavami z dalších knih, v prvotřídním zpracování. Severus je tu sice trochu ufňukaná chudinka, ale to bude asi vlivem Cathy. :-) A vždycky, když vidím lilek, chtě nechtě se mi vybaví tahle povídka.”