Výběr povídek podle počtu hodnocení

Počet hodnocení:
115 54 53 51 48 43 42 41 
40 38 37 35 34 33 32 31 
30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 
20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 
10 

Krev není voda

  • Autor: Pecka
  • Fandom: Harry Potter
  • Jazyk: ČJ
  • Postavy: Harry Potter, Severus Snape, Lucius Malfoy
  • Rating: povedala by som K+ ale veľmi sa v ratingu nevyznám
  • Slash: ne
  • Dokončeno: dokončeno
  • Počet kapitol: 26
  • Shrnutí: První díl diptychu "Krev není voda/Mystik". Shrnutí: Cez prázdniny medzi štvrtým a piatym ročníkom Harry zisťuje niečo, čo mu zmení život. Objavuje v sebe niečo, s čím sa musí vyrovnať nie len on, ale aj ten, kto by vám napadol možno na poslednom mieste. Žijeme ve světě lží, teď už to vím. Věřil jsem jim, věřil jsem jim svým životem, riskoval jsem pro ně, obětoval všechno. A pro co? Pro lež, pro nic. Chtěli mě využít jako štít proti temnotě, jako nástroj, kterým očistí svět od zla. Ale svět je příliš veliký a zla příliš mnoho... Jak jen mohu být jejich štítem, když v mé vlastní duši se vzmáhá temnota? Když koluje v samotné mé krvi? Jak? -HP- 2. díl http://www.ffdenik.cz/index.php?str=viewstory&tale=2330
  • Klíčová slova: severitus, Severus Snape je otec Harry Pottera, krev, temný Harry

Hodnocení čtenářů:

Haluzka:
“Parádní povídka, jedna z mých oblíbených. Je jiná, velmi netradiční a nádherně kanonická v popisu Snapea (minimálně ho vnímám zjevně velmi podobně, jako autorka). Žádné sladké plácání po ramenou a uklidňující slova shovívavého Snapea-mentora. Navazující Mystik mě už tolik neoslovil a chápu, že ani Krev není voda nebude čtení pro každého. Příběh není veselý, vztahy jsou hodně vyhrocené, postavy zoufalé. Celek ale funguje skvěle.”
Keta Mar:
“Přečteno jedním dechem. Nádherná”
Pogroma:
“x”
SallomkaP:
“Tak až na tu jednu kapitolu (s přílišnou temnotou), přečteno jedním dechem, chytlavé, Snape naprosto věrohodný (ne jako takový ten přeslazený blb), bez Mystika nemá smysl číst. Moc se mi to líbilo”
MoonyStars:
“Temné a psychologické, presne také, aké autor sľubuje. Spisovateľka s veľkým talentom a úžasným štýlom. Príbeh, ktorý vo mne zanechal hlbokú myšlienku a rôznorodú paletu pocitov. Určite si v budúcnosti tento príbeh prečítať opäť, aby som z neho mohla nasať všetko, čo v sebe ukrýva.”
Fleur Tera:
“Skutočne výborná poviedka, úplne iná než všetky ostatné na túto tému. Vynikajúco napísaná, strhujúca, prečítaná jedným dychom. Lucius je tu skvelý.”
Mr. Robot:
“Túto poviedku som čítala hádam tak stokrát a zakaždým mi vyrazí dych. Autorku absolútne zbožňujem. Väčšinou vyhľadávam slash, no aj napriek tomu je toto veľdielo na vrchole môjho rebríčka! Absolútny skvost.”
Rulie:
“Excelentní - není to sladký severitus - je tam násilí, světlo, zlo, temnota, pochopení ... je to podivná kombinace emocí a osudů - navíc je to perfektně napsané - líbilo se mi to a někdy se k tomu vrátím”
lymmet:
“Jak už tu kdosi napsal - vracím se k ní a pokaždé mě dostane ... výborná, skvěle napsaná povídka.”
Cora:
“Nemohu jinak než plný počet, a to i přes to, že Severitus obecně nevyhledávám. Povídka je extrémně záživná a nepustí, dokud ji nepřečtete. Ta temná stránka Harryho mi v příběhu sedla jako pr*el na hrnec, a Snapeovy projevy, byť by si na mnoha místech zasloužily ráznou fyzickou konfrontaci, byly strhující. Čtení jsem si moc užila.”
KalamityJane:
“Z prvního dílu jsem byla nadšená, a to obvykle nečtu ani Severitus, ani povídky, kde je Harry temný... Na druhé straně mám ráda všemocného Harryho. Ve výsledku mi tenhle koktejl vyhovoval a některé pasáže byly dechberoucí. Líbila se mi i promyšlenost kapitol a jejich názvů. Znovu už to asi číst nebudu, ale určitě doporučuju :-) Subjektivně za čtyři.”
Bumble:
“Povídka, co má koule. Kolem Vánoc se k ní vždycky vracím a pokaždé mě zase dostane. Námět je vynikající, skoro mi přijde škoda utopit ho jen na fanfiction. Pecka je prostě Pecka.”
Gartepka:
“.”
Ann-17:
“Temná, smutná a velice strhující povídka, která dokáže chytnout za srdce a jen tak nepustit. Lhala bych kdybych tvrdila, že mi v nějaké té části neukápla slza, Tato povídka patří mezi nejlepší povídky, které jsem, kdy četla a zanechala ve mě silný přetrvávající dojem, který jen tak lehce nezmizne.”
kattyV:
“Mám k tommu vnitřní výhrady. Na mne až příliš mnoho násilí a temna. Ale v každém případě skvěle napsané. Jenom to nedokážu vnímat odděleně od Mystika - pro mne je to jednotné dílo, jedno bez druhého nemá smysl.”
Usmevava_Barush:
“..”
Ostravanka:
“q”
l.terka:
“:)”
Nerla:
“Nemohla jsem uvěřit svým očím, že nemám tuhle povídku ohodnocenou, ačkoliv jsem ji četla už několikrát. (Na druhou stranu, každá záminka přečíst si ji ještě jednou dobrá.) Je to napsané dobře, ačkoliv tahle část vpodstatě postrádá děj. Je to o vztazích, které jsou popsané tak, jak to umí jen málokdo. Žádná černobílá láska/nenávist, všechno je mnohem složitější, ale přece uvěřitelné. Jo, tuhle povídku mám ráda.”
leporelo:
“Vyborna poviedka...v mnohom ma prekvapila, co sa nestava casto...predsa len pracuje sa tu z chronicky znamimi postavami, tisic krat spracovanymi kdekym a vykresat z nich nieco necakane je uz problem, ale toto dielko to dokazalo...odporucam, vrelo odporucam...cita sa to jednym dychom...k drhej casti tohto dyptichu uz zopar malych vyhrad mam, na Krev neni voda dostava plny pocet bodov...”
Licona:
“Pekné, nezvyčajné...”
Rebeka:
“:)”
Mrmla:
“...”
Onnyinka:
“Strašlivé tajemství, které nakonec není tak příšerné jak se zdá. Luciusův pokus o Harryho zabití mě rozplakal. Zrada rodiny bolí nejvíc.”
Chantal:
“...”
Neinka:
“Jedna z nejlepších českých povídek, co jsem kdy četla.”
belldandy:
“Ráda bych napsala něco halasného ve smyslu, že je to nejlepší český severitus, co znám. To je sice pravda, ovšem zároveň je to (kromě od stejné autorky rozepsaného "Nikdo není ušetřen") jediný český severitus, který znám. Tím to prohlášení ztrácí na síle :) Tak raději řeknu, že "Krev není voda" patří mezi nejvíce strhující fanfikce českého původu. Trochu jsem měla problémy uvěřit té zápletce s Dracem a tomu, jak na ni reaguje Harry, ale zato jeho sblížení s Luciusem jsem sežrala i s navijákem. (Dokonce, to, co pak kritizuju v komentáři k druhé části mi tu jako debata mezi L. a H. nevadilo. Brala jsem to, že se učí chápat hledisko toho druhého. Dokud to sám Harry nezačal žrát naplno, bylo to v pohodě.) Od 8. do 24. kapitoly jsem tuto fikci milovala jako málokterou. A to jsem si při tom myslela, že zápletky na šlechtických sídlech v HP světě moc nemusím. A ejhle ... Pomyslný klobouk dolů.”
ranchan:
“wow... strhující povídka. Čtu povídky převážně v němčině a slash, ale tentokrát jsem si chtěla přečíst nějaký příběh... na tuto povídku jsem narazila náhodně, jinak bych o ní snad ani nevěděla. je to nádhera, krásně propracované, úplně mě to vztáhlo do příběhu a nemohla jsem přestat číst. Bylo to také o mě oblíbené dvojici jedno v jakém vztahu jsou (ale hlavně jako otec a syn) a Lucius byl taky úžasný :)”
patolozka:
“Temno, smutné, ale torchu dává naději? Moc pěkně napsný příběh. Dokonce i Lucius mne dojímal... Těším se na druhý díl.”
Neimh:
“Vcucne a na konci vyplivne. Ne že bych takových povídek viděla hodně. Řádně drsné, chvílemi krvavé a chvílemi takové, že já, pomalu chladný šutr má vlhké oči. Úchvatné, geniální.”
kripolik:
“Tuhle povídku jsem našla uloženou v počítači a nebyla jsem si jistá jestli jsem ji už četla. Po pár stránkách mě bylo jasné, že už jsem ji četla protože mi to bylo hodně povědomé. Nepamatovala jsem si ale děj, a tak sem si řekla, že ji přelouskám znovu a byla to opravdu dobrá volba. Povídka je úžasná a nejspíš se k ní ještě někdy vrátím. Sice když jsem ji začínala číst tak jsem si říkala, že tehdy asi nebyla moc dobrá když si ji nepamatuji, ale asi to bylo tím, že jsem ji četla tak 4-5 let zpátky. (Stejné hodnocení přidám i k Mystikovi, protože tyhle dvě povídky beru jako celek a nemyslím si, že by byly nějak kvalitativně rozdílné.)”
te.ss.sa:
“Skvělá povídka. Nedokázal sem se od ní odtrhnou do té chvíle dokud sem si jí nepřečetla. Chvílema sem myslela, že Severuse zahlušim. Každopádně jedna z top povídek.”
tina:
“...”
Victoria:
“.”
Slythoryn:
“Tak tohle se jen tak nevidí! Nemám slov, prostě fantastický. Líbí se mi, že Snape hned není OC, že prostě není ťuťuňuňu.”
AiShine:
“Nejraději se zaměřuji na SLash, ale tahle povítky mě chytla za srdce, i když do mého oblíbeného žánru nespadá. Vztahy mezi Severusem a Harrym, které byly naprosto žalostné, mě uchvátili a ráda se k této povídce zase vrátím.”
GwenLoguir:
“božská od a po z”
ZJTrane:
“Páčila sa mi, hlavne Lucius a Snape. Trochu ma mrzelo Severusove drsné vystupovanie. Ale inak, skvelý nápad.”
Kate Mathews:
“...”
Aha_Lucia:
“pekne drsná a napínavá poviedka, v ktorej autorka uviedla niekoľko naozaj zaujímavých a originálnych myšlienok.”