Přehled povídek autora - sarini

HLEDÁNÍ (klíče)

Odkaz | Autor: sarini | Překladatel: Elza | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: Harry P./Charlie W., Severus S. a další. | Rating: 16+ | Slash: ano | Dokončeno: nedokončeno | Poslední aktualizace: 2013-10-15 | Počet kapitol: 53
Shrnutí: Pokračování OSVOBOZENÍ (Harryho Pottera) – Severus Snape již není zvědem, oficiálně uznal Harryho Pottera za svého syna. Užuž se zná, že se Harryho život konečně bude ubírat směrem k lepším zítřkům... // Kánonu se dodrží v rozsahu prvních pěti knih, tedy nezahrnuje dění Prince dvojí krve a následující vývoj. // Stejně jako náš běžný svět obsahuje slash
Klíčová slova: severitus


Osvobození (Harryho Pottera)

Odkaz | Autor: sarini | Překladatel: Elza | Fandom: Harry Potter | Jazyk: ČJ | Postavy: HP/ChW, SS/JP + všichni ostatní | Rating: 16+ | Slash: ano | Dokončeno: dokončeno | Počet kapitol: 53
Shrnutí: Severusi Snapeovi se začínají zdát sny, sny skutečné jako vzpomínky. Co se mu snaží jeho mysl sdělit? Dějově navazuje na Fénixův řád, tedy logicky nezahrnuje dění Prince dvojí krve a následující vývoj.
Klíčová slova: severitus, Snape Harryho otec

LiviaCullen:
“,”
Daredevil:
“x”
Flouen:
“....”
Cora:
“-”
brandivina:
“Mně to bavilo, nenudila jsem se. Harry a i Snape byli uvěřitelní, zápletka zajímavá a celkový dojem velmi dobrý. Miluju snarry a tohle byl můj první severitus, proto jsem se toho dost bála, ale příjemně mně to překvapilo.Bezva!”
Rulie:
“líbila se mi, ale připadá mi to nedokončené, klidně by mohla pokračovat”
Amarilli:
“...”
shadow:
“Další povídka, které má na kizi jen hromadu nadšených komentářů. Z toho „kousku“, co jsem byla schopná přečíst, nedokážu pochopit proč tomu tak je. A to má ještě pokračování, brrr.”
Akkarra:
“Ne, tohle se mi nelíbí. Snape by nebulel u čtení dopisu, Potter by se nepodřezal, ten super magický štít mě fakt pobavil a Lupinovo štěňátkování bylo tak neuvěřuïtelně patetické a mimo... Opravdu se nechci dozvědět, jaké další hrůzy budou páchány na charakterech postav.”
lia:
“bezva povídka”
KatherineE:
“Pěkné, pokračování si přečtu.”
Ostravanka:
“q”
l.terka:
“Pěkné”
Fleur Tera:
“Po dlhej dobe opäť niečo čtivé. Začiatok bolo treba prelúskať, ale potom sa to rozbehlo neuveriteľnou rýchlosťou. Nemôžem si pomôcť, hoci mi hlavná zápletka veľmi nesedela, bolo tam toľko skvelých a vtipných momentov, ktoré ma dostali. Miska smotany je nezabudnuteľná :D”
speisy:
“-”
Slythoryn:
“Velice pěkně podané dílo, které nesršelo klišé a dokázalo upoutat i čtenářku obvykle nečtoucí slash.”
Adelaine:
“No, tohle dílo je takové roztomile hloupoučké, naivní a Harry tady má docela jasné znaky MS, ale když ono se mi to navzdory všemu prostě líbilo. Mohlo by to teda být kratší a Harry nemusel být tak skvělý a Sev tak sladký a Voldy tak neschopný... (A přiznávám, že jsem hodně zvědavá na další díl, když vyhrál jakousi cenu.) Takže přiznávám, že moje hodnocení téhle povídky je hodně subjektivní:)”
Licona:
“...”
Mrmla:
“...”
Onnyinka:
“...”
belldandy:
“Zápletka se zdá hodně divoká, nicméně zpracování ji činí přijatelnou. Jde v současnosti asi o můj třetí nejoblíbenější severitus, ale ten odskok od Roku nebo Resonance by si zasloužil být víc než jednobodový. Jak Elza informuje v úvodu, právě sequel k Osvobození si vysloužil nějakou tu cenu, tak jsem na něj vážně zvědavá. Bude-li lepší než tahle část, mohlo by to stát vážně za to. :)”
Nerla:
“Jaj, to bylo dlouhý! Rozečítala jsem to třikrát, protože jsem nikdy neměla tolik času, abych to přečetla v kuse, a po nějaké době jsem začala být úplně ztracená, o co tam vlastně jde. Z toho vyplývá, že má ta povídka velké štěstí, že má tak čtivý začátek. A konec. Uprostřed to bylo místy pomalejší a rozpačitější, ale furt dobrý. Skvěle napsané, skvěle přeložené a skvěle obetované - všem zúčastněným patří veliká poklona. Líbí se mi tam leccos, například to, co autorka vyspoilovala už v popisu povídky, nebo draci, poměry ve Zmijozelu, Harryho lepší polovička atd. atp. Líbilo se mi to moc. Vzhledem k délce a přitom báječné návaznosti a nepřetržité vysoké úrovni a vůbec čtyři body, jen kousek od pětky.”
Crystal:
“Moc pěkné. Dala bych tomu slabších pět... a má to sequel, takže super :)”
ranchan:
“tak jsem dočetla to co bylo v češtine k dispozici.... je to zajímavá povídka, plynule napsaná a také dobře. V jistých úsecích jsem si někdy nebyla jistá jaké vztahy zrovna panují, ale to se mohlo zdát pouze mě. Přiznám se, že prvních pár kapitol jsem nechtěla dále číst, ale vytrvala jsemm a vyplatilo se. Zatím váhám mězi hodnocením 4 a 5, prozatím dám 4”
Sargo:
“xxx”
te.ss.sa:
“myslim, že sem žádnou povídku se stejným nápadem nečetla a pokud ano rozhodně si jí nepamatuju :D”
Kate Mathews:
“...”
sandymathews:
“...”
Mája:
“Nádherná povídka, skvělý překlad, velmi doporučuji.”