Přehled povídek autora - IronicNarwhal

Those in Peril on the Sea

Odkaz | Autor: IronicNarwhal | Fandom: Sherlock BBC | Jazyk: AJ | Postavy: Sherlock Holmes, John Watson, James Moriarty, Mycroft Holmes, Irene Adler, Gregory Lestrade | Rating: 13+ | Slash: ano | Dokončeno: nedokončeno | Poslední aktualizace: 2013-05-24 | Počet kapitol: 11
Shrnutí: When in 1910 the Holmes Corporation found itself without an obvious male heir ready to take over, the Holmes family did the only thing they could: offer their youngest son, Sherlock, for marriage. In accordance with the times, they had to send him through a rigorous and demeaning process called feminization, to make it socially acceptable for him to marry a man. It was in hopes that Sherlock's husband could take over the company while their eldest son, Mycroft, was groomed into something resembling a decent CEO. Who they found was James Moriarty, youngest son of a firearms manufacturer and certainly qualified to take the Holmes Corporation under his wig. While on a steamship taking him and his fiancé to America to be married, Sherlock met a man named John Watson. Over the period of five days, their lives were irreversibly entangled. But this was not the typical love story; the ship they were on was the RMS Titanic. From the moment it set off from Southampton on April 10th, 1912, the great ship was fated for destruction. Eighty-five years later, an elderly and dying Sherlock Holmes tells his story to a research and salvage team recovering artifacts from the wreck of the ship upon which his life changed.
Klíčová slova: BBC Sherlock, Johnlock, AU, Titanic, romance

Heredhether:

“Nic jsem od toho nečekala, vlastně jen převyprávění Titanicu, kde akorát ústřední dvojici tvoří jedinci stejného pohlaví. A dostala jsem příběh, který mě na rozdíl od originálního Titanicu dokáže snad i rozbrečet. Je úžasné, jak přirozeně dokázala autorka velkolepý parník obydlet charaktery ze Sherlocka a zachovat jejich osobnosti navzdory tomu, že žijí životy lidí z počátku 20. století. James Moriarty - nevyzpytatelný, necitelný a na první pohled slaďoučký grázlík, John Watson: střízlivě a prakticky smýšlející voják se srdcem na dlani a rukama umělce, Irene Adler jako vždy odzbrojující a prudce inteligentní rebelka, které leží veškeré konvence u zádě... A nakonec samotný génius Sherlock, který dokonale ilustruje utrpení muže okolnostmi přinuceného zaujmout ženskou roli ve společnosti, kde se s něžným pohlavím zachází jako se zbožím či doplňkem, ač si sám libuje v mužských kratochvílích jako box a pokuřování. Tento mužský vhled do zákulisí ženského údělu považuji za velké plus povídky, a hned po něm krásný (i když pro někoho možná trochu rozvleklý) styl psaní. Zatím snad nejhezčí Johnlock AU povídka, co jsem četla. Škoda, že kapitoly nepřibývají rychleji. A že konec asi nebude tak úplně veselý...”